neo monastiri

ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" ΓΙΑ ΤΗ GOOGLE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" ΓΙΑ ΤΗ GOOGLE

Δημοσίευση από Admin Την / Το Κυρ Φεβ 08, 2009 6:52 am

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ,ΟΛΟΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ !!!
ΑΥΤΑ ΤΑ DE FACTO ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΙΖΟΥΝ !

Ποσοι δεν εχουμε διαπιστωσει πως στη google maps τα Σκοπια εμφανιζονται ως Μακεδονια? Πιστευω ολοι οσοι εχουμε μπει το εχουμε παρατηρησει.
Ετσι γινεται η πλυση εγκεφαλου σ ολο το κοσμο ! Αντε να πεισεις τωρα τον νεο απο καποια αλλη χωρα που μπαινει και βλεπει τη χωρα αυτη που αυτοονομαζεται Μακεδονια ,για την ιστορικη αληθεια! Η οπτικη εικονα του μενει και ετσι ολα τ αλλα επονται. Μ αυτον τον τροπο στα ματια του οι Ελληνες ειναι οι παραλογοι ,γκρινιαρηδες ,αδικοι εως κακοι. Ποιος σκοτιζεται για την αληθεια που προερχεται απο την αληθινη γνωση ? Ποια δεδομενα οταν η φαινομενικοτητα αντικαθιστα την πραγματικοτητα με τοσο ισχυρα εργαλεια οπως η εικονα ? Ελατε στη θεση εκεινων εκτος Ελλαδος που δε γνωριζουν την ιστορια της -και γιατι ν ασχοληθουν εξαλλου εδω εμεις δεν το κανουμε - και βλεπουν τον χαρτη !Πειτε μου πειθονται ναι η οχι πως η Μακεδονια ειναι μια χωρα και μαλιστα ξεχωρη, δηλαδη που δεν εχει καμια σχεση με την Ελλαδα ?

Ωραια μεχρι εδω χιλιοειπωμενα ,βαρετα στους περισσοτερους εως κι αδιαφορα .Ας παμε τωρα σε κεινους -εστω λιγους -που ενδιαφερονται .Ακουω αποψεις τι κανουμε ? Τι μπορουμε να κανουμε για το συγκεκριμενο θεμα ? Να μπουκοταρουμε τη google ? Να θεσουμε θεμα ψηφοφοριας ? θα ηθελα να ακουσω γνωμες ...

(Bασικα το ερεθισμα μου το εδωσε το pathfinder.gr πριν λιγη ωρα που μπηκα να αλλαξω καποια στοιχεια του προφιλ μου .Ο χαρτης που χρησιμοποιει ειναι απο τη google και καταλαθος επεσε ο κενσορας πανω στο επιμαχο σημειο.Ειδα λοιπον στα ελληνικα να αναγραφεται η λεξη Μακεδονια και μου αναψε το κοκκινο λαμπακι στο βαθος της συνειδησης μου ...Θεωρω πως τουλαχιστον τα ελληνικα sites -οσο κι αν τους ειναι επωδυνο -οφειλουν να αντιδρουν με μποϋκοταζ. ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ !!! )

"ΟΛΒΙΟΣ ΟΣΤΙΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΕΣΧΕ ΜΑΘΗΣΙΝ"

Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1288
Τόπος : Athens
Registration date : 17/02/2008

Character sheet
castle:
0/0  (0/0)

http://www.youtube.com/user/neomonastiri

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" ΓΙΑ ΤΗ GOOGLE

Δημοσίευση από Searafeim Hatzopoulos Την / Το Δευ Φεβ 09, 2009 12:42 pm

Εμείς κάνουμε το καθήκον μας. Λέμε τουλάχιστον στα παιδιά μας και τα εγγόνια μας ποια είναι η αλήθεια. Ποιος όμως νοιάζεται για την ιστορική αντικειμενική αλήθεια;
Επειδή στο σάιτ σας ασχολήθηκα πολύ με αυτό το θέμα και ξέρω τι λένε και γιατί το λένε και οι Σκοπιανοί είμαι υποχρεωμένος φωτογραφίζοντας τη σημερινή πραγματικότητα να πω τα εξής:
Σήμερα δύο μόνο χώρες δεν έχουν αναγνωρίσει το κρατίδιο των Σκοπίων με το όνομα Μακεδονία. Και αυτές είναι η Ελλάδα και η Κύπρος. Όλες οι άλλες είτε στον διπλωματικό τομέα είτε στον εμπορικό το έχουν αναγνωρίσει. Κι εκείνο το FYROM είναι μια έμμεση αναγνώριση. Και ξέρουμε ότι τον τελευταίο καιρό αρχίζει να παρουσιάζεται ένα άλλο πρόβλημα. Τα Σκόπια επιχείρησαν και μερικώς το έχουν πετύχει, κάποια κράτη να πιστέψουν ότι στην Ελλάδα υπάρχει δήθεν "Μακεδονική¨ μειονότητα!!! Και κατέφυγαν στο διεθνές δικαστήριο της Χάγης το οποίο αποφασίζει ό,τι έχουν προαποφασισμένο οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι. Το τι λένε και τι γράφουν τα Σκόπια εγώ προσωπικά το ξέρωκαι αν διαβάσετε στο σάιτ σας κάποια προηγούμενα κείμενά μου θα βρείτε όλη τη σημερινή αντικειμενική αλήθεια.
Βέβαια αν και είμαστε αθύρματα στα χέρια των μεγάλων μπορούμε να λέμε τη δική μας αλήθεια για να την ακούμε μόνοι μας και να πιστεύουμε ότι κάναμε το χρέος μας απέναντι στον εαυτό μας. Είναι κι αυτό μια ιδεαλιστική άποψη.....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Searafeim Hatzopoulos στις Παρ Μαρ 12, 2010 9:06 am, 1 φορά

Searafeim Hatzopoulos

Αριθμός μηνυμάτων : 117
Τόπος : Βαρδαλή Δομοκού Φθιώτιδας
Registration date : 19/02/2008

Character sheet
castle:
0/0  (0/0)

Δημοσίευση από Admin Την / Το Τρι Φεβ 10, 2009 9:07 am

Προσωπικα, ιδεαλιστικα ή οχι ..δε μπορω παρα να ανθισταμαι μεσα απ αυτον εδω το χωρο . Ουτοπια ? δε πειραζει ! Το θεμα ειναι πως ετσι νιωθω κι ετσι πραττω..Θεωρω πολυ μιζερο και μονο να σκεφτω πως ολα ειναι ανωφελα .Ανωφελη ακομα και η σκεψη ! Το οτι ολα τα κρατη εχουν επιλεξει να αναγνωρισουν τα Σκοπια ως Μακεδονια ποσως αλλαζει τη διαθεση μου ! Τι κι αν ειμαστε οι μονοι που δεν τ αναγνωριζουν ?Φυσικα κι ετσι πρεπει να ειναι ..να μην υποκυψουμε ΠΟΤΕ !!! Κι οσο αναφορα την Αληθεια δεν ειναι πανακεια να χαρακτηριζεται ετσι οτι πιστευουν οι πολλοι ....αλλα οτι εκεινη πραγματικα σημαινει κι ας μην εχει κανενα οπαδο!

Like a Star @ heaven

"ΟΛΒΙΟΣ ΟΣΤΙΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΕΣΧΕ ΜΑΘΗΣΙΝ"

Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1288
Τόπος : Athens
Registration date : 17/02/2008

Character sheet
castle:
0/0  (0/0)

http://www.youtube.com/user/neomonastiri

Δημοσίευση από Searafeim Hatzopoulos Την / Το Δευ Ιαν 18, 2010 6:02 am

Όποιος θέλει να μάθει την αλήθεια για τα Σκόπια πρέπει να
ψάξει την ιστορία και τη στάση που κράτησαν όσο αφορά το αναγνώρισή τους με το όνομα Μακεδονία αμέσως μετά τον εμφύλιο πόλεμο ο τότε βασιλιάς Παύλος- οι Εγγλέζοι και οι
Αμερικάνοι, ο Ιωσήφ Μπροζ -Τίτο και ο πιεσθείς από θεούς και δαίμονες να το κάνει πρωθυπουργός μας Νικόλαος Πλαστήρας. Ακόμη πρέπει να βρει την απάντηση στο ερώτημα γιατί ο Μητσοτάκης όταν ήταν πρωθυπουργός δεν έστειλε Έλληνα εκπρόσωπο στη Επιτροπή Μπαταντέρ, που εξέταζε την βιωσιμότητα ή μη του Σκοπιανού κρατιδίου; Βέβαια ξέρουμε ότι έπρεπε να πάει ο τότε πρόεδρος του Αρείου Πάγου Κόκκινος τον καιρό που δίκαζε στο ειδικό δικαστήριο τον Παπανδρέου και επομένως υπήρχε θέμα προτεραιοτήτων....για το Μητσοτάκη το σημερινό Νέστορα της κακοποιημένης πολιτικής. Τι είπατε; Αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα; Σοφή η ρήση των αρχαίων. Παιδεύουσι όμως και ολόκληρους
λαούς, που δεν φταίνε σε τίποτε!!!

Σεραφείμ Χατζόπουλος κι εδώ Άγγελος Χατζής

Searafeim Hatzopoulos

Αριθμός μηνυμάτων : 117
Τόπος : Βαρδαλή Δομοκού Φθιώτιδας
Registration date : 19/02/2008

Character sheet
castle:
0/0  (0/0)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης